Az önéletrajz a lényegre szorítkozik, a kísérőlevélben fejtheted ki, hogy mik a terveid, céljaid, miért jelentkeztél az adott pozícióra, milyen pluszt tudsz nyújtani a cégnek, ahova jelentkezel. Megemlítheted a referenciáidat: egyrészt azokat a munkákat, amikre büszke vagy, másrészt azokat az embereket, akik felvilágosítással tudnak szolgálni Veled kapcsolatban.
Nem érdemes azonban unalmas motivációs levelet írni. Valami legyen benne, ami felkelti a figyelmet. Szóvalj, nem ajánlunk sablont, és a máshol található sablonokat sem ajánljuk.
Egyébként ismerünk olyan HR-est illetve személyzeti tanácsadót, aki csak kiváncsiságból és csak az interjú után olvassa el az ilyesmit, ha nagyon de nagyon unatkozik. :) (Ezzel most azt akartuk kifejezni, hogy ha kifejezetten nem kérik a motivációs levelet, akkor hagyd a fenébe, és ne szenvedj a megfogalmazásával.)
CV-írás 7. rész: Motivációs levél
2008.10.09. 22:30 IT-fejvadász
Szólj hozzá!
Címkék: állás önéletrajz cv cv írás
A bejegyzés trackback címe:
https://itfejvadasz.blog.hu/api/trackback/id/tr43705991
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.